fbpx Hoppa till innehåll

Våra anställda

Våra anställda

Aleksi Valta

Verksamhetsledare

+358 40 820 5425 aleksi.valta@lastenkulttuuri.fi

Elina Jokinen

Förvaltningssekreterare

Ekonomiförvaltning

+358 44 732 5376 elina.jokinen@lastenkulttuuri.fi

Hanna Nordström

kommunikation coordinator

+358 44 368 1824 hanna.nordstrom@lastenkulttuuri.fi

Henna Kojo

Coordinator

Medlemsärenden

+358 40 800 7296 henna.kojo@lastenkulttuuri.fi

Eeva Laitinen

Projektikoordinaattori

Kulttuurikasvatussuunnitelmat

+358 44 2690512 eeva.laitinen@lastenkulttuuri.fi

Tarja Vartiainen

Coordinator

Harrastamisen Suomen malli harrastamisensuomenmalli.fi

+358 50 577 8907 tarja.vartiainen@oph.fi

Tetti Tuhkio

Hankekoordinaattori

Saavutettava Harrastamisen Suomen malli, Saavutettava harrastus -merkki

+358 44 4935 839 tetti.tuhkio@lastenkulttuuri.fi

Joonas Keskinen

Chef

Taidetestaajat-kulttuurikasvatusohjelma

+358 44 978 4893 joonas.keskinen@taidetestaajat.fi

Heidi Rantanen

Kommunikationsplanerare (på mammaledighet fram tills 31.3.2024)

Taidetestaajat-kulttuurikasvatusohjelma

+ 358 44 493 2452 heidi.rantanen@taidetestaajat.fi

Ida Kalliosaari

Kommunikationsplanerare

Taidetestaajat-kulttuurikasvatusohjelma

+358 44 369 9830 ida.kalliosaari@taidetestaajat.fi

Kaisa Järvelin

Coordinator

Taidetestaajat-kulttuurikasvatusohjelma

+358 44 493 5621 kaisa.jarvelin@taidetestaajat.fi

Laura Pitkänen

Coordinator

Taidetestaajat-kulttuurikasvatusohjelma

+358 44 493 5622 laura.pitkanen@taidetestaajat.fi

Aino Häli

Coordinator

Taidetestaajat-kulttuurikasvatusohjelma

+358 44 757 8500 aino.hali@taidetestaajat.fi
Dela på sociala medier:

Prenumerera på vårt nyhetsbrev

Prenumerera på vårt nyhetsbrev och få de senaste nyheterna från oss via e-post. Du kan avbryta din beställning när som helst.